מדברים ערבית
קורס מדברים ערבית – שפה ותרבות
בשיתוף המרכז לשלום ודמוקרטיה
השפה הערבית היא אחת השפות העשירות בעולם. היא שפתו של המזרח התיכון – הסביבה הגיאוגרפית פוליטית של מדינת ישראל. מוכרת כשפה רשמית שנייה במדינת ישראל שחלק לא מבוטל של אזרחיה הם ערבים. השפה היא אחד המרכיבים החשובים של זהות והבניית זהות כמו כן היא כלי תקשורתי חשוב, לכן החשיפה לשפה הערבית, לעושר שלה והיכולת להתבטא באמצעותה עשויה לשמש גשר למפגש יהודי ערבי, וכלי למיגור סטריאוטיפים.מטרת הקורס:
הקורס יזמן לסטודנטים מפגש חוויתי עם השפה הערבית המדוברת, תוך התייחסות להקשרי החיים היומיומיים, ולתחומי היצירה התרבותית השונים במזרח התיכון.
במסגרת הקורס נלמד ונתרגל דיבור בערבית תוך התייחסות לשאלות של מבטא ודמיון עם העברית. תרגול השפה אמור להפחית את המחסום הרגשי עם השפה ולשפר את היכולת של הסטודנטים להבין ערבית מדוברת בשיחה בענייני היומיום ולחבר משפטים קצרים ופשוטים שאפשר דרכם לקיים שיחה בסיסית בערבית. במשך השנה ניפגש עם תחומי תרבות ויצירה, בעיקר עם מוסיקה ושירים ובאמצעותם נחשף לעושר התרבותי ונתרגל דיבור הרלוונטי לתחומים אלה.קהל יעד:
הקורס מיועד לאלו המעוניינים ללמוד את השפה והתרבות הערבית לטובת העשרה אישית ומקצועית.

נושאי לימוד:
מוסיקה: אושיות תרבותיות פאן ערביות, כגון: אום כולתום ופיירוז נאזין ונקרא טקסטים של שיריהן, מוסיקה מודרנית בהשפעה מערבית.

קולנוע מצרי: צפייה והכרות עם יצירות בולטות וחשובות

אנשי רוח משפיעים: נוואל סעאדווי – פמיניזם ערבי, אדוארד סעיד – אוריינטליזם וקולוניאליזם, העולם הסופי: מוקדי הפעילות כיום והשפעתם על התרבות הערבית והמערבית,

הריקוד המזרחי: על מקורות הריקוד ותפקידו בתרבות הערבית ובקרב הנשים, על רקדניות מפורסמות, השפעות הדדיות של הריקוד המזרחי על התרבות הערבית והמערבית.

banner

:לפרטים, הרשמה ומידע נוסף
הנני מאשר לחזור אליי עם מידע שיווקי נוסף.

תואר-ראשון_33 תואר-ראשון_18 תואר-ראשון_11 תואר-ראשון_36 תואר-ראשון_26 תואר-ראשון_09 תואר-ראשון_21 תואר-שני-תחתון_24 תואר-ראשון_06 תואר-ראשון_51 תואר-ראשון_24 תואר-ראשון_56 תואר-שני-תחתון_03 תואר-ראשון_54 תואר-ראשון_39 תואר-ראשון_49

:לפרטים, הרשמה ומידע נוסף
הנני מאשר לחזור אליי עם מידע שיווקי נוסף.